Loading

Informace o využití souborů cookies a o elektronické evidenci tržebpřijímám

Zářivá srst

 

 

Pro milující páníčky je samozřejmostí starat se o pejska tak, aby vypadal a cítil se dobře – a to zahrnuje i lesklou srst.  Zářivá srst vypadá nejen dobře, ale také odráží kvalitní zdraví pejska. Jaké je tedy tajemství krásné a lesklé srsti?  Veliký vliv má správná péče, vyčesávání a mytí. Vše od toho, jak pejska krmíte do toho, jak se o jeho srst staráte, může velmi ovlivnit vzhled jeho srsti.

 

 

 

Přinášíme vám několik tipů, jak krásné srsti docílit:

 

 

 

Krmte pejska kvalitní výživou

 

Prvním krokem ke zdravé srsti je správná strava plná vitamínů a minerálů. Pejsek potřebuje krmení vysoké v obsahu omega-6 a omega-3 mastných kyselin, ty můžete doplňovat i formou kapslí či kapek.

 

 

 

Každý den ho vyčesávejte

 

Pravidelné vyčesávání přináší veliké výhody pro oběh vašeho pejska, plus odstraňuje mrtvé buňky a činí tak srst lesklejší. Pro maximální výsledky vyčesávejte v obou směrech růstu chlupů.

 

 

 

Používejte správný šampon

 

Zjistěte si, jak často by se mělo plemeno vašeho pejska umývat a daného rozvržení se držte. Při koupeli vybírejte šampon určený přesně pro typ srsti a kůže vašeho mazlíčka. Psi se suchou kůží často potřebují hydratující produkty, které pomáhají svědění a loupání. Psi citliví na blechy a klíšťata uvítají šampon určený právě na tyto problémy. Na trhu jsou také například štěněcí šampony pro mladé psy, šampony  pro odstranění zápachu pro psy, kteří jsou často špinaví, a nebo také šampony proti cuchání chlupů, které pomůžou doplnit přírodní oleje. Zvážit můžete také šampony pro zářivý vzhled a hebkost, které jsou plné vitamínů, minerálů a bílkovin.

 

 

 

Investujte do rychleschnoucí osušky

 

Na konci mytí, buďte připraveni pejska vyšušit extra absorpčním ručníkem. Ten dokáže nasáknout mnohem více vody, čímž usnadňuje a snižuje čas schnutí kožíšku.

 

 

 

Zapojte svého veterináře

 

Pokud i po absolvování výše zmíněných kroků budete mít pocit, že srst vašeho psa nezáří tak, jak by měla, kontaktujte veterináře. Odborník vám dokáže poskytnout lékařskou radu, jak k lesklému kožíšku dospět. V některých případech se však může jednat o hlubší problém - například, pejsek může trpět alergií. Jedinou cestou je zkoušet, zkoušet a zkoušet. Promluvte si s veterinářem a společně najděte vhodné řešení přímo pro vašeho čtyřnohého miláčka.

 

 

 

V tomto nezáleží na rase, věku, velikosti či osobnosti vašeho pejska… Jako jeho majitel přirozeně chcete, aby vypadal co nejlépe. Zdravý pes rovná se šťastnější pes – a lesklá srst může být skvělým ukazatelem pro kvalitu celkového zdraví. Vyzkoušejte naše tipy a dejte nám vědět, jak se vám osvědčily!