Loading

Informace o využití souborů cookies a o elektronické evidenci tržebpřijímám

Marihuana a domácí mazlíčci, na tohle pozor!

 

Konopné výrobky jsou v domácnostech stále více populární, a proto je důležité vědět, že pro naše čtyřnohé mazlíčky mohou být toxické či dokonce smrtelné. „Lidé se zkouří, zvířata se otráví.“ říká profesor z Albertské Univerzity Connie Varnhagen. „Mohou zemřít na předávkování“  dodává. Psi mají v mozku a celém svém těle mnohem více kanabinoidních receptorů, tato citlivá síť může být přemožena THC, psychoaktivním kanabinoidem v marihuaně.

 

Kočky jsou k otravě konopím také náchylné, ale je méně pravděpodobné, že něco takového pozřou, jelikož jsou mnohem vybíravější jedlíci, nemají takové chutě a nejsou úplně přitahovány nedokouřenými jointy či usušenými palicemi.

 

Marihuanu doporučujeme kouřit venku, dál od domácích zvířat. I pasivní kouření může mazlíčkům způsobit poškození dýchacích cest, protože mají menší plíce a mnohem rychlejší metabolismus. Jejich tělo není schopné se s kouřem jakéhokoliv typu vypořádat tak dobře jako to lidské. K otravě psa nebo kočky stačí opravdu málo.

 

Odhozený joint či konopná sušenka může zvířeti způsobit např. úzkost. Pokud máte podezření, že váš mazlíček pozřel konopí – vykazuje příznaky jako závratě, motání, neobvyklá otupělost, ztáta chuti k jídlu či inkontinence, neklid, zvracení, zrychlený srdeční tep nebo snížená tělesná teplota – udržujte ho v teple a nabídněte mu vodu (bez nucení) pro dostatečnou hydrataci. Zvracení se rozhodně nesnažte za každou cenu vyvolat, to totiž může způsobit dušení, které může být i smrtelné. Svého mazlíčka vemte neprodleně na veterinární kliniku a hlavně buďte k veterináři upřímní, jedině tak může odborník provést správný postup a potenciálně zvířeti zachránit život.