Loading

Informace o využití souborů cookies a o elektronické evidenci tržebpřijímám

Proč si vybrat krmení pro psy a kočky v kvalitě Human Grade?

 

Krmivo pro psy a krmivo pro kočky značky NATURINA svou kvalitou odpovídá kvalitě lidské bio-stravy. V zahraničí jsou takto kvalitní granule pro psy a kočky označovány nálepkou „Human Quality“, nebo „Human Grade“. Tedy ve volném překladu něco jako „výborná a stabilní potravinářská jakost ve všech parametrech“.

A co to znamená pro spotřebitele? Vstupní suroviny pro výrobu krmiv NATURINA jsou na úrovni kvality BIO stravy pro člověka.

Zvířata si zaslouží stejnou kvalitu jako lidé

My v Elit-krmiva.cz si myslíme, že si domácí zvířata zaslouží konzumovat krmivo, které je stejně kvalitní a čisté, jako jídlo pro lidi. Nemluvíme o tom, že budete svému psovi servírovat například rokfór hermelín nebo pražskou šunku (i když by to určitě ocenil). Mluvíme o krmivu, které splňuje standardy lidského jídla.

Krmivo označené známkou Human Grade je mnohem zdravější a bezpečnější. Je svědomitější volbou pro naše zvířecí kamarády, než běžně prodávaná krmiva pro psy a kočky vyrobená ve standardech platných pro domácí zvířata.

Krmiva pro psy a kočky v BIO kvalitě

Pro výrobu granulí pro psy a kočky NATURINA jsou používány ingredience, které pochází ze zdrojů dodavatelů potravin pro lidské konzumenty. Do výroby tak například zamíří stejný celer, který můžete najít ve vaší polévce, stejné brusinky, jaké byste si sami dali ke svíčkové, stejné maso z ryby, jaké si koupíte ve specializovaném obchodně s potravinami.

A jdeme ještě dál. Náš celer, brusinky a ryba jsou v kvalitě BIO. Vše pochází z panenské italské přírody. Italský farmář nepoužil při pěstování zeleniny pesticidy, herbicidy ani umělá hnojiva. Italský rybář vylovil rybu v moři a nedrancoval při tom dno ocelovými sítěmi, které posbírají vše živé, co zachytí. Suroviny i jejich následné zpracování obstojí i v přísné certifikaci pro BIO produkt.

Navíc granule pro psy a kočky NATURINA obsahují extra panenský olivový olej. Ten většinou nenajdete ani v potravinách, které si běžně koupíte ve vašem oblíbeném supermarketu. Do jídla pro nás, lidi se běžně přidává daleko levnější olej palmový.

A co označení Human Grade vlastně znamená?

Podle Americké asociace pro kontrolu potravin (AAFCO) a Amerického úřadu pro potraviny a léčiva (FDA) znamená tvrzení, že je výrobek „Human Grade“ nebo „Human Quality“, že je výrobek technicky vzato "jedlý", konzumovatelný pro lidi, v zákonem definovaném pojetí.

Human grade krmivo pro domácí zvířata musí být vyráběno v souladu s řadou norem a musí být baleno, skladováno, přepravováno a uchováváno v souladu s mezinárodními předpisy pro výrobu potravin.

Proč ale není "standardní" krmivo pro domácí zvířata považováno za jedlé pro lidi? Kvůli složení a způsobu výroby.

Krmivo pro domácí zvířata s označením Feed Grade z uhynulých zvířat

Běžná krmiva pro zvířata v zájmovém chovu jsou klasifikována jako Feed Grade, protože jsou k lidské spotřebě nevhodná. Je to dáno v důsledku složek, které obsahují a zařízením či způsobem, kterým byla krmiva získána a vyrobena.

Feed Grade krmiva pro psy a kočky mohou obsahovat vedlejší produkty, chemikálie, plniva a maso z okrajové produkce. Jedná se o maso ze zvířat, která umírají, jsou nemocná, zdravotně postižená nebo pošla. Většinou i zvířata určená na nucený výsek.

Docela děsivé, že?

Ale i v případě, že pro výrobu krmiva pro domácí zvířata firma používá některé složky, které splňují standardy lidské stravy, nemohou legálně označit jejich krmivo pro psy a kočky jako Human Grade.

Na rozdíl od krmiv NATURINA.

Co je zvláštního na potravinách určených pro lidi?

Potravinářská zařízení produkující potraviny určené pro lidskou spotřebu, nebo krmiva označovaná jako Human Grade, musí splňovat a dodržovat zásadu HACCP (Hazard Analysis Critical Control Point). Tedy plán pro zajištění bezpečnosti potravin.

To znamená, že mají přísnější normy pro bezpečnost, čistotu výroby, vedení evidence a celkovou kvalitu potravin, než zařízení, která vyrábějí tradiční krmiva pro psy a kočky.

To vše znamená, že krmiva NATURINA jsou natolik vhodná pro zvířata, že je mohou konzumovat i lidé. Nebo naopak?

Dopřejte vašemu čtyřnohému kamarádovi to, co sobě. Nešiďte vaše zvíře a objednejte si krmiva pro psy a kočky značky NATURINA.        Krmiva v BIO kvalitě je možné obstarat i pro zvířata.