Loading

Informace o využití souborů cookies a o elektronické evidenci tržebpřijímám

Superpotraviny pro psy a kočky

 

 

Superpotraviny pro psy a kočky

Nejen na talířích lidí, ale i do psích a kočičích misek již dorazil zdravý trend doby – superpotraviny. Mezi superpotraviny řadíme například borůvky, zázvor, pampelišku nebo kustovnici čínskou, samozřejmě s tím, že takzvané superpotraviny musí bezpodmínečně být ve vyváženém poměru se všemi  ostatními surovinami, jinak by jejich užívání zcela pozbylo smysl.

 

 Superpotraviny často obsahují takzvaná holistická krmiva. Tedy strava na přírodní bázi s čerstvým masem a bioprodukty, kterou se v ČR snaží Naturina propagovat již více než dva roky, tedy po celou dobu od vstupu Naturiny na český trh.

 

Mezi holistická krmiva pro psy a kočky patří také naše Naturina. I Naturina obsahuje superpotraviny.

 

Zdravý trend v krmivech

 

Česko patří k zemím s největším počtem domácích mazlíčků v přepočtu na hlavu. Na čtyři miliony domácností připadá zhruba dva miliony psů a jeden milion koček. Domácí zvíře mají tři čtvrtiny domácností. Téměř polovina pak chová psa a třetina kočku. Dalších 18 procent má doma alespoň hlodavce.

 

Vývoj zdravé stravy pro domácí zvířata postupuje z USA směrem na východ. Trendem se ale začíná stávat například už i v Rusku. Vedle hypoalergenních krmiv roste zájem i o krmiva obsahující superpotraviny. V naší nabídce najdete například konzervu Naturina Skin and Eyes s kančím masem, která obsahuje brusinky, granule Naturina LIGHT s rybím masem pro změnu obsahují mořské řasy.

 

Je zajímavé, že trend u zvířat nemá tak velké zpoždění ve srovnání s výživou lidí, kde kvalitu potravin stále ještě diktují obchodní řetězce s důrazem na nízkou cenu. V některých případech se dokonce kvalita krmiv pro psy a kočky řešila dříve u zvířat než u lidí.

 

Bezlepková strava pro psy a kočky

 

V oblasti krmiv pro psy a kočky je na vzestupu podobně jako u lidí také bezlepková strava. Řeší se často u koček, které mají problémy s trávicím a močovým ústrojím nebo u alergických zvířat. Kočka je doma a leží. Kdybyste jí dávali krmivo založené na lepku, má větší tendenci tloustnout.

 

Hypoalergenní krmivo se krmí i psům. V naší nabídce jsou to například Hypoalergenní granule pro dospělé a starší psy se sklony k obezitě.

 

Odborníci na výživu zvířat se dokonce shodují, že naši mazlíčci jí lépe, než my. U krmiva pro psa nebo kočku řešíme, zda jim podáváme bezlepkové krmivo, ale vlastním dětem přitom ke snídani nasypeme müsli a servírujeme bílé pečivo.