Loading

Informace o využití souborů cookies a o elektronické evidenci tržebpřijímám

Co nesmí obsahovat krmivo Vašich mazlíčků?

 

 

Co nesmí obsahovat krmivo vašich psů a koček? Základní otázky

 

Jaké jsou základní pravidla pro výběr vyvážené stravy - krmiva pro psy a krmiva pro kočky? Podle čeho se na trhu s krmivy pro psy a krmivy pro kočky orientovat? A jak se vyhnout nekvalitnímu nebo nevhodně zvolenému krmivu, které by mohlo zvířeti ublížit?

 

Jak může zvířeti ublížit nekvalitní nebo špatně zvolené krmivo?

 

Výživu zvířete je možné přirovnat k výživě člověka. I u zvířat má výživa vliv na fungování organismu a kvalitu života. Nekvalitní krmivo pro psa se v první  řadě podepíše na snížení jeho vitality. Pes může také trpět průjmem, což vede k dehydrataci a dalším problémům. Krmivo s vysokým obsahem pro změnu tuků vede k nadváze, cukrovce a problémům s pohybovým aparátem. Nekvalitní krmiva s vysokým obsahem konzervantů mohou vést ke vzniku rakoviny. Příliš soli zase škodí ledvinám.

 

Má kupní cena vliv na kvalitu krmiva pro psy či kočky?

 

Pro krmiva pro psy a kočky platí to, co pro potraviny pro lidi – co je levné, nemůže být kvalitní. Kvalitní vstupní suroviny jsou drahé. Je možné najít na trhu krmiva, která jsou drahá ale nekvalitní. Obráceně to ale nikdy neplatí. Vždy je nutné číst složení krmiva pro psy či kočky.

 

Jak by měla vypadat vyvážená strava u koček či psů?

 

Pojem „vyvážená strava“ je reklamní klišé. Doporučujeme se spíše zaměřit na obsah krmiva pro psy a kočky. Důležitý je dostatek bílkovin z kvalitních živočišných zdrojů. Zdůrazněme, že pokud hledáte krmivo v top kvalitě, musíte počítat s cenou nad 120 Kč za kilogram krmiva pro psy či kočky.

 

Je lepší počítat granule pro psy na objem (počet misek) nebo na váhu?

 

U kvalitních granulí pro psa, které obsahují dostatek masa a další důležité suroviny a mezi které se řadí i naše Naturina, rozhodně doporučuje počítat krmnou dávku na gramy. I pro to, že různé granule mají různou velikost a hustotu. K orientaci (věk a velikost psa, tělesná aktivita) slouží tabulka uvedená na balení granulí.

 

Jak zvýšit chutnost krmiva pro psy?

 

Pokud pes nechce jíst samotné suché krmivo – granule, je možné mu je dochutit. Každý pes má jiné chutě. Navíc mu může nějaká příchuť přestat po čase chutnat. V takovém případě radíme přidat do granulí například domácí vývar z kostí (neosolený) či olej z lososa nebo lněný olej. Zvýší se chutnost granulí a oleje jsou navíc zdraví prospěšné. Rozhodně pak nedoporučujeme bujóny – z důvodu vysokého obsahu soli.

 

Může pes konzumovat kosti?

 

Kosti je možné krmit psovi jakékoliv, vždy ale syrové. Vařené se štěpí a mohly by způsobit problémy v trávicím traktu psa.

 

Jak často psa nebo kočku krmit v rámci jednoho dne?

 

Psa je optimální krmit dvakrát denně. U kočky se většinou přístup ke krmivu neomezuje. Stravu kočky je vhodné doplňovat ráno a večer masovými kapsičkami.

 

Muže být pes jeden den bez jídla?

 

Pokud nemá pes zdravotní problémy, může být bez problémů jeden den bez jídla.