Loading

Informace o využití souborů cookies a o elektronické evidenci tržebpřijímám

Dobře si rozmyslete, než domů přivedete druhého nebo dokonce třetího psa

 

  Žití s více psy přináší celou řadu výzev. Přidání druhého ( nebo třetího nebo čtvrtého…) psa znamená více zábavy, více lásky, více radosti a více úžasné psí společnosti, ale také do toho budete muset vynaložit o to víc : víc času, víc peněz, víc energie a více problémů k řešení. 

  Dejte si pozor na to, které plemeno se s vaším psem snese. Zatímco štěnata a mladí psi si budou hrát prakticky s kýmkoli, dospělí psi často mívají pár vybraných „přátel.“ Všimněte si, jakou povahu mají přátelé vašeho psa. Například, jestli si více rozumí s tichými fenkami, ale vyhýbá se zdivočelým adolescentům.

  Když si vybíráte nového psa, pokud je to možné, nechte je se setkat na neurálním území než se rozhodnete. Pečlivě si všímejte jak na sebe reagují. Jestli vám vaše instinkty říkají, že to nebude fungovat – bez ohledu na to, jak moc jste se do potenciálně nového psa zamilovali- hledejte dál.

  Jestli seznámení proběhlo v pořádku a přivedete si nového psa domů, můžete dál pomáhat psům, aby dobře vycházeli, když je pevně povedete. Když jim od začátku ukážete, že pánem jste vy, nebudou muset bojovat o vedení. Už tím, že jim spravujete zdroje ( jako jídlo, přístup ven, hračky, pozornost lidí). Můžete sami sebe ustanovit vůdcem. Trvejte na tom, aby psi byli hodní jak k sobě, tak k  lidem, aby měli přístup k těmto zdrojům.