Loading

Informace o využití souborů cookies a o elektronické evidenci tržebpřijímám

5 Tipů jak pomoct pejskům, kteří si neustále koušou tlapky

 

 

Olizování a kousání prstů na tlapkách je u psů běžné chování. Do jisté míry je to ještě normální, ale psi s rudými, oteklými packami nebo se skvrnami od slin, mají nejspíše nějaký skrytý zdravotní problém.

 Je několik důvodů, proč by si pes mohl žvýkat packy. Například suchá kůže, kožní zánět, dráždidla jako ulomený drápek nebo klíště, úzkost a alergie. Ať už je důvod jakýkoli, žvýkání pacek může vést k bolesti, kulhání a  až ke kvasinkové nebo bakteriální infekci.

Je důležité, abyste to zkonzultovali se svým veterinářem, abyste mohli najít nejlepší způsob léčby. Ačkoli je pár věcí, co můžete udělat i doma, abyste redukovali olizování pacek a aby se váš pejsek cítil více v pohodě:

 

1. Otírejte pejskovi packy. Kdykoli váš pes chodí po venku, přijde do kontaktu s potenciálními alergeny a dráždidly jako je pyl nebo chemikálie na trávnících. Pokud váš pes patří mezi ty, co si okusují packy, zkuste mu očistit nohy čistícími ubrousky po každé vycházce nebo pobytu na dvoře.

2. Redukujte vystavení alergenům. Nejen alergeny, co si najdou cestu dovnitř na oblečení

a botách,  některé domácí látky mohou také poddráždit kůži vašeho psa. Roztoči, šupinky kůže, čisticí chemikálie a cigarertový kouř. Můžete svému psovi pomoct, když budete mít doma minimum hlíny, prachu atd. a budete mu často prát pelíšek. 

3. Nepusťte si počasí domů. Horko, vlhko mohou přitížit psům se zánětem kůže, zamtíco nedostatek vlhkosti v zimě může způsobit neplechu psům se suchou kůží. Udržujte svůj dům příjemně klimatizovaný od letních veder a v zimě používejte zvlhčovač.

 4. Zvolte zdravou stravu. Čím zdravější je strava, tím lépe vybaveni na boj s alergeny a venkovními dráždidly budou. Jestli je váš pes na něco v jídle citlivý, rozhodně kontzultujte se svým veterinářem

 a čtěte etikety, abyste se ujistili, že vaše krmivo je bez alergenů.

 

5. Přidejte doplňky stravy s Omega mastnými kyselinami.

 Omega-3, omega-6 a omega-9 mastné kyseliny se získávají z ryb, korýšů a/nebo rostlinných zdrojů. Prospívají kůži vašeho psa tím, že pomáhají udržet si vlastní tuky na zdravé úrovni a chovají se protizánětlivě, což zmírňuje intenzitu alergické reakce.