Loading

Informace o využití souborů cookies a o elektronické evidenci tržebpřijímám

13 jídel zdravých jak pro lidi, tak pro psy

 

 

13 Zdravých “lidských jídel”, co můžete dát svému psovi

 

Je spoustu “lidských jídel”, o které bychom se svými psy rádi podělili, ale některé jsou mnohem zdravější než jiná.  Je pravdou, že některá jsou pro ně dokonce jedovatá. Nebojte, existují některé lidské svačiny, které mohou našim čtyřnohým přátelům naopak prospět.   

 

(Mějte na paměti, že přiměřenost je klíč a měli byste zkonzultovat s veterinářem, jestli chcete dělat nějaké výraznější změny v jídelníčku.)

 

#1 – Arašídové máslo

 

Arašídové máslo je jedna z nejlepších pochoutek, co můžete psovi dát, protože jim vydrží dlouho a je plné bílkovin, zdravých tuků, vitamínu B, vitamínu E a Niacinu. Nesolené je nejlepší, protože moc soli je stejně škodlivé pro psy 
i pro lidi. Ujistěte se, že arašídové máslo NEOBSAHUJE náhražky cukru typu Xylitol, který může být pro psy smrtelný.

 

#2 –Kuře

 

Kuře může být krmeno našim psům různými způsoby. Vařené kuřecí maso je naprosto vhodná svačina nebo přidavek  k jídlu, ale nikdy by se jim neměly servírovat vařené kuřecí kosti. Na druhou stranu, jak syrové kuřecí maso, tak kuřecí kosti jsou zdravé. Vařené kosti se tříští a mohou být nebezpečné, zatímco syrové kosti jsou měkké a žvýkací.

 

#3 – Sýr

 

(Poznámka: Někteří psi jsou na laktózu inloterantní a měly by se jim mléčné výrobky dávat v malém množtství jen.) Jestli váš pes laktózu toleruje, sýr je skvělý výběr. Například sýr cottage je často užíván mnoha majitely psů, protože má hodně bílkovin, vápníku a je jemný a lehce stravitelný.

 

#4 – Mrkve

 

Mrkve mají hodně vlákniny a vitamínu A a zároveň mají málo kalorií, takže jsou pro psy skvělou svačinkou. Žvýkání syrové mrkve je také dobré peo jejich zuby. Jestli máte psa s nadváhou, mrkev je skvělý výběr, právě kvůli svému nízkému obsahu kalorií. 

 

#5 – Jogurt

 

Jogurt je plný bílkovin, vápníku a střevních kultur a je úžasným způsobem, jak zlepšit zdraví trávení vašeho psa.  Ujistěte se, že jogurt, který jste vybrali, má živé kultury, je bez tuku a bez sladidel a příchutí.

 

 

#6 – Dýně

 

Ať už z konzervy, čerstvá nebo vařená dýně bez přidaných cukrů a koření je je skvělý výběr pro psy s citlivým žaludkem. Je to výborný zdroj vlákniny a vitamínu A.

#7 – Vejce

 

Vejce mohou být syrová nebo vařená, obě varianty mají skvělé zdravotní benefity. Syrová vejce by měla být i se skořápkou, která je skvělým zdrojem biotinu, bílkovin, riboflavinu a selenu. Vařená vejce by měla být bez soli, pepře
a jiného koření.  

 

#8 – Zelené fazolky

 

Zelené fazolky jsou velmi doporučovány veterináři pro majitele psů, kteří potřebují pomoc se zhubnutím psa. Mají vysoký podíl vlákniny a málo kalorií, takže je to dobrá varianta, která zasytí, ale nepřidá váhu.  

 

#9 – Losos

 

Losos má vysoký obsah Omega 3 kyselin  a většinou je to ryba, ze které se připravuje rybí olej pro naše miláčky. Ať už dáte psovi neokořeněného vařeného lososa, nebo nějaké kapsle, poskytnete jim vitamíny, které jsou pro ně zdravé. Nikdy nedávejte psovi syrového lososa.

 

 

#10 – Batáty

 

Batáty fungují podobně jako dýně. Mají hodně vitamínu A, vlákninu a jiné živiny. Jsou snadno stravitelné, když se dají na páru, nebo upečou. Podávejte bez koření.

 

#11 – Jablka

 

Plátky jablek jsou zdravá a chután svačinka pro psy, plná fytoživin, vitamínu A a vitamínu C. Můžou se jim dávat se slupkou, ale dejte pozor na jadérka, protože obsahují kyanid.

 

#12 – Ovesné vločky

 

Ovesné vločky nalezneme v mnoha krmivech pro psy. Když vás pes ndení citlivý na obiloviny, můžete vločky přidávat do jídla, je to zdravé a plné vitamínů a minerálů a vynikající zdroj vlákniny.

 

#13 – Kurkuma

 

Kurkuma je již dlouho známa pro své protizánětlivé účinky. Aktivní složka kurkumy, kurkumin, je silný antioxidant, který neutralizuje volné radikály, které mohou způsobovat bolestivé záněty a poškození kloubů.Spousta lidí uživá kurkumu jako podporu kloubů, jak stárnou a u psů je benefit stejný.