Loading

Informace o využití souborů cookies a o elektronické evidenci tržebpřijímám

3 doplňky stravy doporučovány veterináři nejen pro stárnoucí psy

 

 

Ačkoli doplňky stravy mohou být prospěšné v jakékoli fázi života, mnoho lidí neuvažuje o podávání svým zvířatům, dokud nezestárnou. To je to období, kdy si uvědomujeme jejich smrtelnost, jak si všímáme známek artritidy a šedých míst na čenichu.  S tolika produkty na trhu, je těžké být si jist, které jsou bezpečné, natož prospěšné.  

Dr. Marty Becker je veterinář s více jak 20 letou praxí,  vystupoval v televizi,  napsal 25 knih a je v představenstvu v neziskové organizaci „Organizace šedé tlamy“ , kterýá je zasvěcena pomoci stárnoucím psům.  Když se jedná o jeho stárnoucí psí pacienty, doporučuje hlavně tyto 3 doplňky.

 

1. Esenciální mastné kyseliny
Omega-3 a Omega-6 esenciální mastné kyseliny
 jsou nejlépe známé pro své zázraky na psí srsti
a kožichu.
  Pes s krásně lesklým kožíškem je takový hezký bonus, ale esenciální mastné kyseliny pomahájí kritické mozkové funkci a nabuzují imunitní systém- 2 velmi důležité benefity pro stárnoucího psa.  Pro ty, kteří mají artritidu, nebo celkově bolesti vztahující se ke stárnutí, esenciální mastné kyseliny  jsou také známé pro své protizánětlivé účinky.

 

2. Glucosamin s Chondroitin Sulfátem
Glucosamin a chondroitin jsou složky, které nalezneme ve zdravé chrupavce. Stárnoucí psi mají bolesti kloubů, protože chrupavka se přirozeně rozpadá a kloubí tekutina se ztrácí. Protizánětlivá složka v glucosaminu pomáhá redukovat bolest a pomáhá obnovování chrupavky, zatímco schopnost zadržet vodu v chondroitin sulfátu pomáhají v promazávání kloubů.
  Tento doplněk funguje nejlépe v kombinací s esenciálními mastnými kyselinami 

 

3. Probiotika
Probiotika mají za úkol nahrazovat zdravé bakterie ve střevech, které zabila například nemoc , stres, léky a z mnoha dalších příčin. Když poměr zdravých bakterií klesne moc nízko, převezmou vládu špatné bakterie a udělají neplechu v trávicí soustavě, která obsahuje až 80% psí imunitní obranyschopnosti. Probiotika udržují flóru v rovnováze, poskytujíc důležité benefity pro stárnoucího psa. Jsou důkazy, že probiotika nabuzují imunitní systém a posilují schopnost vašeho stárnoucího psa bránit se infekcím a autoimunitním onemocněním.

Pamatujte, že pravidelné prohlídky, kvalitní jídlo a udržování zdravé váhy je důležité pro psy, a hlavně pro ty stárnoucí.  Proberte se svým veterinářem celkovou strategii, aby vašemu psovi bylo dobře a které doplňky pro něj budou nejlepší. Cílem je udržet vašeho nejlepšího přítele zdravého, v pohodě a hlavně, a to je nejdůležitější, aby zůstal po vašem boku co nejdéle to půjde…