Loading

Informace o využití souborů cookies a o elektronické evidenci tržebpřijímám

5 stěžejních důvodů proč přestat plísnit vaše miláčky

 

Může se to stát i nejlepším z nás. Přijdete z práce a zjistíte, že pes udělal všude nepořádek. V noci vás vzbudí štěkáním na veverku. Skáčou na vaše přátele, kdykoli přijdou na návštěvu.  Občas se to stane ještě vůbec máte čas se nad tím zamyslet: ječíte na svého psa, aby přestal.  Problém je, že pes se tím nenaučí nic a naopak to může způsobit dlouhodobé problémy s chováním.  Jsou mnohem lepší způsoby, jak vytrénovat svého psa než na něj křičet.  Tady je 5 stěžejních důvodů, proč přestat nadávat svému psovi.

#1 – Nenaučí se správnému chování

Jestli na svého psa ječíte, kdykoli na někoho skočí, například, mohou dočasně přestat, ale vzhledem k tomu, že je neučíte nic místo toho, stane se to znovu. Místo, abyste na ně ječeli, po tom, co udělali něco, co nechcete, naučte je to, co od nich očekávate, že udělají.  

#2 – Mohl by se vás začít bát

V minulosti se to možná shledávalo jako dobré, když se vás váš pes bál, ale dnešní trénovací praktiky ukazují, že pozitivní přístup je mnohem efektivnější. Zatímco někteří psi by mohli tolerovat tvrdší zacházení, většina psů so způsobí daleko víc problémů jako třeba submisivní pomočování.  Někteří psi budou úplně bezradní a nebudou dělat vůbec nic, protože se budou bát, že by to přineslo víc řevu. Stanou se úplně paralyzovanými strachy a nenaučí se žádné nové chování, kterým by nahradili to, za které jste jim vynadali.

#3 – Není to efektivní

Vzhledem k tomu, že psi nerozumí vašemu jazyku, nebudou rozumět co na ně ječíte.  Spíše budou zmatení a vystrašení a nebudou chápat, co mají udělat, aby se vyhnuli vašemu hněvu. Lepší způsob, jak vytrénovat vašeho psa je naučit je jak chcete, aby se chovali a přizpůsobit prostředí. Například : Jestli váš pes má tendence lézt do odpadku, když nejste doma,  dejte odpadky mimo dosah, nebo zainvestuje do koše, do kterého se nedostane.

#4 – Budou zmatení

Vzhledem k tomu, že pes nerozumí slovům, co vycházejí z vašich úst, ječení na ně kvůli něčemu, co udělali už před několika hodinami, ničemu nepomůže. Nebudou vědět za co. Jestli jste je nenachytali, křičení až pak, nedává žádný smysl.  I kdžy se tváří  zahanbeně, vztahuje se to k vašemu momentálnímu vzteku, není to projev viny z předchozího „zločinu“, protože nerozumí, že něco spáchali.

#5 – Může to jejich chování ještě zhoršit

Ječení na vašeho psa za to, že štěká, bude vašemu psovi znít jako další štěkání a rozhodně ho to neodradí.  Míst toho byste měli zjistit co je přimělo štěkat a a podniknout kroky, abyste objevili příčinu než se soustředit na to chování jako takové. I když to může být těžké, přestat ječet na vašeho psa, zvlášť, jestli  už je to zvyk, ale změny ve vašich reakcích přinesou své ovoce. Vytvoříte si se psem silnější pouto,  protože se soustředíte na zdroj jejich problémů a ne na příznaky a bude to pak stát za to.