Loading

Informace o využití souborů cookies a o elektronické evidenci tržebpřijímám

10 nejvhodnějších plemen pro začínající chovatele

 

 

Přemýšlíte o pořízení si prvního psa? I když se to některým může zdát absurdní, někteří z nás opravdu nikdy nevlastnili psa. Podle výzkumů jsou některá plemena vhodnější pro nové majitele než jiné. Každý pes, i v rámci jednoho plemena, je individuální jedinec a můžou se hodně lišit v osobnosti i potřebách. Mějte na paměti, že neexistuje nic jako špatné plemeno a pokud jste si vybrali jiné než na tomto seznamu, je to absolutně v pořádku. Jakýkoli čerstvý majitel může být úspěšný s jakýmkoli psem, pokud se bude snažit. Pro ty, kteří hledají nějakou nápovědu nebo návrhy, které by vyhovovaly potřebám čerstvých majitelů, můžete tento seznam použít jako průvodce. 

#1 – Bišonek
Bišonci jsou velice populární plemeno jak pro zkušené chovatele, tak pro nováčky. Není to žádným překvapením, mají skvělou povahu a jsou úžasnými rodinnými společníky. Jsou také velice nenároční, stačí pravidelná úprava kožichu a denní procházky a spoustu lásky.

#2 – Maltézáček
Tito psi jsou chováni jako společníci do rodin. I když jim batolata kolikrát mohou ublížit, starší děti zbožňují.  Maltézáčkovi stačí krátké procházky venku a pobíhání po domě. 


#3 – Kavalír King Charles španěl
Hledáte menší plemeno? Kavalíři jsou roztomilí malí gaučáci, co se rádi stočí do klubíčka
a budou s vámi odpočívat, kdykoli během dne. Jsou skvělí pro čerstvé chovatele, protože jsou líní, ale potřebují pravidelnou úpravu své dlouhé srsti. Kavalíři jsou hodní a rádi chodí se svým majitelem kamkoli. 

 

#4 – Zlatý retrívr
Jsou jedni z nejoblíbenějších plemen, protože jsou tak skvělí. Jsou perfektní rodinní společníci, relativně nenároční, přátelští k dětem i dospělým. Rádi si s vámi zarelaxují na gauči, ale zároveň jsou dost aktivní. Mají skvělou povahu a snadno se trénují, takže jsou výborný výběr pro čerstvé chovatele.

 

#5 – Greyhound
Další velké plemeno, Greyhound, je ve skutečnosti schopen zabrat váš gauč více než si myslíte.  Jsou to neuvěřitelně poslušní psi, kteří rádi spí.  Samozřejmě, že potřebují pravidelné cvičení

a jsou skvělými společníky na běh. Greyhoundi jsou nejspíše jedni z nejvíce nenáročných plemen vůbec.

#6 – Labrador
Stejně jako zlatý retrívr je skvělý rodinný společník. Velice snadno se trénují, ale potřebují trochu více pohybu než zlatý. Jsou velice společenští psi a milují společnost lidí. Labradoři jsou skvělí „ vzít kamkoli“ psi, což znamená, že s vámi půjde jak do hor, tak do kavárny, sledovat děti na zápase nebo  společnost při tréninku na běh na 5km.

 

#7 – Papillon
Tito malí roztomilí pejsci jsou skvělí pro někoho, kdo hledá skoro bezúdržbového psa, se kterým se snadno vychází. Mají úžasnou povahu a milují lidskou společnost. Navzdory jejich velikosti jsou to velice hraví psi a zbožňují, když mohou být aktivní. Takže jsou velice vhodní pro agility a dokonce v tom mohou být dobří. Ve zkratce – tito malí psi s sebou nosí velkou povahu a jsou skvělí pro čerstvého chovatele.

 

#8 – Pudl
Pudl je skvělý pes pro začátečníka. Mají neuvěřitelnou povahu a jsou pravděpodobně úplně nejsnadněji vytrénovatelní.  Zbožňují přítomnost lidí a jsou skvělí parťáci jak na cvičení, tak na mazlení. Navzdory jejich potřebě pravidelné péče o srst, pudl je jedno z nejméně línajících plemen vůbec.

 

#9 – Mops
Kdo by nemiloval jejich tlamičky? Mopsi jsou skvělí psi pro čerstvé chovatele, protože jsou skoro bezúdržboví a dost aktivní, aby vás stále drželi na nohou. Mají úžasnou osobnost a byli byste překvapeni, jak zábavní jsou, nakonec se stanou hvězdou vašich večírků.

 

#10 – Sheltie
I když by jejich kožich mohl čerstvé chovatele odstrašit, sheltie se opečovávají snadno. Potřebují sice pravidelnou péči o srst, ale jsou skvělými společníky pro kohokoli. Jsou to malí psi s obrovskou osobností a excelují v mnoha psích sportech jako agility, flyball nebo poslušnosti.

https://iheartdogs.com/the-10-best-dog-breeds-for-first-time-owners/