Loading

Informace o využití souborů cookies a o elektronické evidenci tržebpřijímám

Cestování s kočkou autem

 

 

Kočky, které jsou již zvyklé na svoji přepravku, obvykle nemají s jízdou autem problém. Přepravka by měla být dostatečně pevná a prostorná tak, aby si kočka mohla stoupnout a otočit se. Několik dní před vaším odjezdem dejte přepravku na jedno z oblíbených spacích míst vaší kočky. Otevírací dveře přepravky můžete na domácí použití odebrat. Na spodek položte deku nebo něco, na čem už kočka spala. Použít můžete také vaše nošené, nevyprané oblečení. Jednou za čas hoďte do přepravky pamlsek. Pokud vaše kočka nebude ani tak chtít vstoupit do přepravky, zkuste jí v ní krmit po dobu několika dní.

 

Nikdy nenechávejte kočku volně v autě během jízdy. Při rychlém zastavení by mohla vylétnout na přední sklo nebo rozptylovat řidiče při řízení a způsobit tak dopravní nehodu. Kočička se bude cítit v přepravce nejbezpečněji a když ji během jízdy přes bedýnku přehodíte ručník, bude i tichá.  Každá kočka je samozřejmě jiná, tudíž musíte vyzkoušet, co právě té vaší vyhovuje nejlépe.

 

Před odjezdem z domu se ujistěte, že se vaše kočka vyprázdnila. Kočkám, které nejsou na auto zvyklé, se může stát, že kvůli stresu vykonají potřebu až v přepravce chvíli po začátku jízdy. Pro jistotu si můžete pořídit prodyšné, savé podložky pro štěňátka (podobné plenkám) a umístit je na dno přepravky. Když se pak stane „nehoda“, úklid pro vás bude velmi snadný.

 

Při zastávkách dejte kočku na vodítko už v autě. Nabídněte jí vodu a dejte si malou pauzu. Mnoho koček se ztrácí právě na odpočívadlech u dálnic, jelikož vyskočí z auta nebo otevřeného okýnka. Na obojku by mělo být uvedené vaše telefonní číslo nebo jiný kontakt. U sebe můžete nosit aktuální fotku vaší kočky pro případ, že se ztratí a vy budete chtít vyvěsit plakáty.

 

Nikdy nenechávejte kočku samotnou v autě! Vedro ji možná nedostane, ale zloděj by mohl. 

 

Při cestování autem se budete moct stravovat například v drive-through zónách. Pokud opravdu nutně musíte kočku nechat samotnou (např. zastávka na toaletu), zaparkujte ve stínu, pootevřete okýnka a buďte rychlí! Do pěti minut byste měli být zpět. Nejlépe si ale vemte kočku v přepravce s sebou. Pokud chcete jít nakupovat nebo chodit po památkách, můžete si vyhledat místního veterináře a zjistit, zda je možné nechat si u něj kočku pohlídat. Spoustu veterinářů tuto službu nabízí a rádi vám za rozumnou cenu pomohou. Vaše kočka bude v bezpečí a vy si můžete v klidu užívat nákupy.

 

 

 

Šťastnou cestu! J

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://catsinternational.org/traveling-with-kitty-by-car/